Choď na obsah Choď na menu

Benzema je postigao 50 golova u 36 utakmica

Ako je jučer bio protagonist prvoligaša, Manchester City i Liverpool su pokazali snagu Premier lige, danas je dan kada je La Liga momčad ponosna. Real Madrid je u gostima pobijedio dosadašnjeg prvaka Chelsea s 3-1, a najblistavija zvijezda na terenu mora pripasti Nogometni Dresovi broj 9. hat-trick generacija pot bog Benzema. S tri pogotka Benzera Tyrannosaurus Rexa, Galaktička flota je prvi put u povijesti pobijedila Chelsea. Prednost od dva pogotka je na pretek, postavljajući dobre temelje za prolazak u polufinale.

U uvodnoj 21. minuti Benzema je napravio ravno dodavanje, Vinicius Junior je ubacio s lijeve strane, Benzema je glavom pospremio loptu u gornji kut, a Real Madrid 1-0! U 24. minuti Modrić je ubacio s desne strane, a Benzema je dva puta zabio glavom. Real Madrid 2-0! U 40. minuti Jorginho je dodao loptu, Havertz je vratio jedan poen glavom, Chelsea 1-2 Real Madrid. Početkom drugog dijela dodavanje vratara Chelseaja Mendyja presjekao je Benzema, Benzema je gurao prazan gol izvan šesnaesterca, a Real Madrid 3-1 Chelsea!

Benzemina izvanredna izvedba naravno učinila je Dres Real Madrid s brojem 9 jednom od najpopularnijih kupnji. Ovo je dobra vijest za Benzemu, koji je ove sezone bio u vrućoj formi. U dobi od 35 godina, Benzemina nada da će biti okrunjena Zlatnom loptom dostigla je vrhunac njegove karijere. Benzema više ne mora preuzimati krivnju i otići kući s nagradom Zlatni globus?