Choď na obsah Choď na menu

Jarrod Bowen asistira dvostruko

8. studenog 11. kolo Premijer lige započelo je prva četiri rata. Četvrtoplasirani West Ham United igrao je kod kuće protiv trećeplasiranog Liverpoola. U prvom poluvremenu Alisson Becker je u Nogometni Dresovi Liverpoola slučajno napravio autogol pod ometanjem protivnika. Ogbonna je napustio teren s ozljedom modrice. Prije poluvremena Alexander-Arnold je izravno izveo slobodan udarac za izjednačenje rezultata; u drugom poluvremenu Pablo Fornals je postigao pogodak. West Ham United ponovno je poveo. Kurt Zouma je udarcem iz kuta povećao rezultat. Jarrod Bowen asistirao je s dvostrukim udarcima. Alexander-Arnold je asistirao Origiju sa zamjenskim golom za povratak grada.

Na kraju je West Ham United svladao Liverpool sa 3-2, ne samo što je protivniku poslao prvi prvenstveni poraz u sezoni, nego i nadmašio protivnika za 1 bod i zauzeo treće mjesto u Premier ligi, a Manchester City s 23 boda, samo 3 boda zaostatka za najboljim Chelseajem. Nije nepopularan! Četvrti Premier lige West Ham United svladao je kod kuće treći Liverpool, West Ham United je pokazao svoju snagu, u crvenom Dres Liverpool u borbi prsa u prsa!

West Ham United United pokazao je visoku učinkovitost. Domaći su u cijeloj utakmici uzeli samo 30% lopte. Ukupno su imali samo 7 udaraca, što je bilo manje od polovice Liverpoolovih. Njih 3 bila su na meti. Liverpool je imao ukupno 16 udaraca, od toga 5. Pucao u metu. Prošle sezone to nije bio Lingardinho, nego Moyesova taktika. Bio je puno bolji od svetog Olava.