Choď na obsah Choď na menu

Leicester City pobijedio je Chelsea s 1: 0

Čestitamo Leicester Cityju! Nakon što je premijerno osvojila Premier ligu 2016. godine, ove je godine prvi put osvojila FA kup. Rođena je 44. momčad prvenstva FA kupa sa 150-godišnjom poviješću! Leicester City svladao je Chelsea s 1: 0 i osvojio FA kup. Navijači su obukli Dres Leicester City i navijali za pobjedu.

Obje su strane u prvom poluvremenu pokrenule tešku obranu, žestoko se boreći 45 minuta i remizirajući bez golova. U 63. minuti drugog poluvremena prekinut je dodavanje Chelseaja zaleđa. Thomas je prešao Tielemansu. Potonji je desnom nogom napravio dva koraka i raznio gol. Kapa u Dres Chelsea nije uspjela spasiti. Leicester City postigao je jedini pogodak na utakmici. Konačna pobjeda u igri.

Finale FA kupa 2020. u Engleskoj održano je na stadionu Wembley. Dalekim udarcem Tielemansa Leicester City pobijedio je Chelsea s 1: 0 i prvi put u povijesti momčadi okrunio se prvakom FA kupa.