Choď na obsah Choď na menu

Mourinho dobio otkaz!

18. 1. 2024

Nedavno su iz svjetskog nogometa stigle dvije velike vijesti. Messi je po 8. put u karijeri osvojio titulu svjetskog nogometaša godine! Ubrzo nakon toga, čelnici Rome iznenada su objavili da je Jose Mourinho smijenjen. Vijest je šokirala obožavatelje. No, sudeći prema ovosezonskom rezultatu, Roma je u Serie A bila loša. Momčad je upisala 8 pobjeda, 5 remija i 7 poraza te zauzima 9. mjesto u prvenstvu s 29 bodova. U ostalim kup natjecanjima ekipa nije bila dobra.(Nogometni Dresovi Dječji)
Roma je u netom završenom Kupu Italije izgubila 0:1 od gradskog rivala Lazija i propustila polufinale. U Europskoj ligi tim se nalazi protiv Feyenoorda. Zapravo, sudeći po prijašnjem učinku, ljudi nemaju previše povjerenja u trenutno stanje u kojem se nalazi Roma. Tijekom dvije godine koliko je Mourinho trenirao Romu, momčad je osvojila Kup UEFA u prvoj sezoni i stigla do finala Kupa UEFA u drugoj sezoni, ali je nažalost propustila prvenstvo. Dosadašnji igrači u Dres AS Roma kao da nikada nisu uspjeli preboljeti poraz u finalu Europske lige. Ove sezone loši rezultati momčadi ne daju nadu, a podrška momčadi Mourinhu također nije zadovoljavajuća. U prijelaznom roku prošlog ljeta momčad je uložila samo 9,3 milijuna eura, ali je umjesto toga prodavala igrače u zamjenu za više od 60 milijuna eura prihoda. Ovo očito nije učinak koji bi momčad trebala imati.
De Rossi je odmah imenovan glavnim trenerom Rome nakon što je Mourinho dobio otkaz. S tim u vezi, talijanski trener Capello izravno je napao užu upravu Rome, rekavši da uža uprava Rome nema poštovanja prema Mourinhu. Naime, prošlog ljeta Mourinho je imao priliku trenirati u saudijskoj ligi, a godišnja plaća iznosila mu je čak 26 milijuna funti. Ali na kraju je odlučio ostati u Rimu. Jednostavno nisam očekivao da će Mourinhova trenerska karijera u Romi završiti na ovakav način.